Przejdź do treści

Wyprawka (przed)szkolna – jak pomóc dziecku czuć się bezpiecznie w nowej sytuacji?

  Pierwsze dni w szkole czy przedszkolu są trudne dla dzieci i rodziców. Dlatego oprócz standardowej wyprawki do szkoły, starajmy się zminimalizować stres dziecka w nowym miejscu. Plecak, tornister, podręczniki i piórnik to oczywiste wydatki okołoszkolne ale może warto zainwestować w coś jeszcze?

   

  Poczucie bezpieczeństwa – przytulanka

  Choć w przedszkolu jest bardzo wiele kolorowych i nowych zabawek, ważne aby Twoje dziecko chodziło do przedszkola ze znaną sobie przytulanką. Może to być stary, sprawdzony kotek albo samodzielnie wybrana nowa maskotka, przyjaciel. Ważne aby nie była za duża aby dziecko mogło ją nosić w rączce czy schować do plecaka.

  Wielkim dyskomfortem dla dziecka jest brak rodziców, dziadków, ulubionych cioć, którzy do tej pory dawali dziecku poczucie bezpieczeństwa. Przytulanka pomoże oswoić trudne chwile, bowiem dzieci dopiero uczą się nawiązywać relacje z rówieśnikami.

  Marka „po zachodzie” proponuje przytulanki kieszonkowe, przydatne na pierwsze dni w szkole czy przedszkola. Podarowane przez mamę lub ciocię na pewno pomogą przetrwać wiele stresujących sytuacji, a opowiedziane z historią wzmocnią efekt.

  Zajrzyj do sklepu lub kliknij na foto, a zobaczysz propozycje mini przytulanek 

  wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (4) wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (11)

  mysz po zachodzie wrocław (4) Ręcznie szyte przytulanki szmacianki marki PO ZACHODZIE tym razem w wersji pudełkowej z pościelą. Zestaw zawiera wybraną maskotkę (królika, myszkę, kotka w wersji mini - około 20 cm) kartonowe łóżeczko/pudełko dla lalki, pościel dla lalek (kołdra + prześcieradło + poduszka) Skandynawski design dla dzieci www.pozachodzie.com SKLEP INTERNETOWY http://sklep.blueandwhite.pl/ Kontakt 601727133 pozachodzie@pozachodzie.com Nasz internetowy sklep z ręcznie robionymi zabawkami to nie tylko oferta dla mieszkańców Wrocławia Szyjemy dekoracje pokoju dziecięcego, przytulanki, maskotki, literki, girlandy, poduszki dekoracyjne i inne lalki smzaciane. Przytulanki po zachodzie to doskonały pomysł na prezent dla dziecka, na święta i na przeróżne okazje (dzień dziecka, urodziny, narodziny)

   

  Nowy etap idą zmiany

  Pójście do przedszkola czy szkoły to moment aby podkreślić ten fakt zmianą. Może to być urządzanie kącika ucznia albo pokoju bardziej „po dorosłemu”. Nawet niewielkie zmiany, mogą pomóc dziecku przejść te zmianę łagodniej.

  Oprócz biurka czy krzesła, w prosty sposób zmienisz pokój nowymi poduszkami, girlandą, czy zasłonkami. Dziecko na pewno poczuje się wyjątkowo, zwłaszcza jeśli będzie miało wpływ na aranżowanie kącika ucznia.

  Propozycje do pokoju ucznia znajdziesz tu, lub kliknij na foto

   

  wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (2) wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (3)

   

  Rozmowa i historie

  Nie przejmujcie się, jeśli wasze dziecko na początku nie będzie chciało wami rozmawiać o szkole czy o przedszkolu. Być może emocje związane z nowym miejscem są dla niego zbyt silne i nie potrafi ich właściwie opisać. Spróbujcie rozmawiać z maluchem w trakcie zabawy, opowiadania mu bajki na przykład o zaczarowanym krasnalu, który jest magiczny i w zamian za historię opowiada własne bajki. Stwórzcie też domowy rytuały, na przykład rozmowa przy kolacji.

  Magiczne krasnale znajdziesz w naszym sklepie tutaj lub kliknij na foto

  wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (12)

  Wrocław ma już kilkaset krasnali. Myślisz, że wszystkie je widziałeś i znasz? Poznaj nowe krasnale: najbardziej przytulaśne, miękkie i przyjacielskie ze wszystkich. Przeglądaj sylwetki nowych krasnali, poznawaj nietypowe skrzaty we Wrocławiu. Oryginalne egzemplarze na mapie wrocławskich krasnali. Skąd się wzięły krasnale "po zachodzie"? Prosto z wrocławskiej pracowni. Mogą być pamiątką, przytulanką, gadżetem firmowym. Obejrzyj. Więcej na http://pozachodzie.com/ pozachodzie@pozachodzie.com

   

  Już uczeń, a nadal dziecko

  Dzieci chodzące do szkoły nadal potrzebują czasu i przestrzeni do zabawy. Choć trzeba zrobić miejsce na podręczniki, nie chowajcie zabawek. Możecie posegregować zabawki na te dla maluchów i dla starszych. Te niepotrzebne możecie podarować  innym dzieciom albo sprzedać na aukcjach, a za zarobione monety kupić coś nowego dla swojej pociechy. Pamiętaj jednak aby zabawki nie były efektem przekupstwa czy targowania się z dzieckiem.

  W naszym sklepie znajdziecie maskotki w rozmiarze XXL, idealne na nowy etap w życiu.

  Duże ręcznie szyte maskotki w rozmiarze XXL znajdziej tu, lub kliknij na foto

  wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (13) wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (9) wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (8)

   

  Przydatne akcesoria

  Kolorowy plecach, worek na kapcie czy fartuszek do zajęć plastycznych to niewielkie dodatki, a sprawią radość Twojemu dziecku. Pamiętaj tylko aby nie przesadzić z zakupami. Lepiej kupować mniej rzeczy lepszej jakości niż ulegać szałowi reklam.

  W naszym sklepie znajdziecie wiele rzeczy przydatnych w szkole czy przedszkolu: worek na buty, worek na kapcie, worek na kanapki, fartuszek dla dzieci do szkoły, fartuszek do przedszkola. Posiadamy też lniane tekstylia i gadżety na szczęście

  Fartuszki dla dzieci znajdziesz tu:

  Worki na żywność i na drobiazgi znajdziesz tu

  wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (10) wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (7) wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (6) wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (5)

   

  Dobre przykłady

  Przykład idzie z góry. Dlatego jeśli chcesz aby dziecko dobrze uczyło się zasad racjonalnego odżywiania, także pij wodę i jedz z nim śniadanie. Jeśli chcesz aby opowiadało o przedszkolu, rozmawiaj z nim. Jeśli chcesz aby czytało, czytaj mu na dobranoc.

  wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (1) wyprawka szkolna do szkoły do przedszkola worek literki maskotka przytulanka wrocław (14)