Przejdź do treści

  Tradycyjnymi ozdobami wieszanymi na choince były wypieki (ciasteczka albo pierniczki, zwykle serduszka), owijane w sreberka i złotka orzechy (symbol siły), bezwględnie jabłka, które wieszane były na pierwszych choinkach w XVI wieku i kojarzą się z rajskim drzewem oraz Adamem i Ewą (a oznaczają zdrowie i urodę) oraz ręcznie robione dekoracje i ozdoby z papieru, słomy i bibuły (dzwonki, aniołki i łańcuchy). Choinka koniecznie musiała być oświetlona świeczkami lub zimnymi ogniami bo to odpędzało złe moce i przypominało Chrystusa.
  Nasza propozycja na ozdoby choinkowe to szyte krasnale, skrzaty marki “po zachodzie”

  Krasnale znajdziecie tutaj http://bit.ly/2eFIH7p

  www.sklep.blueandwhite.pl
  601727133

  W Skandynawii to krasnale najbardziej kojarzą się z Bożym Narodzeniem i to one kiedyś wręczały prezenty. Działo się tak aż do XIX wieku, to wtedy na północ przywędrował Święty Mikołaj (pojawiał się najpierw na niemieckich pocztówkach i ozdobach).

   

  ozdoby choinkowe styl skandynawski krasnale skrzaty ozdoby-choinkowe-skrzaty-boze-narodzenie-krasnale-skandynawskie-po-zachodzie-2 ozdoby-choinkowe-skrzaty-boze-narodzenie-krasnale-skandynawskie-po-zachodzie-3 ozdoby-choinkowe-skrzaty-boze-narodzenie-krasnale-skandynawskie-po-zachodzie-4 ozdoby-choinkowe-skrzaty-boze-narodzenie-krasnale-skandynawskie-po-zachodzie-5 ozdoby-choinkowe-skrzaty-boze-narodzenie-krasnale-skandynawskie-po-zachodzie-6 ozdoby-choinkowe-skrzaty-boze-narodzenie-krasnale-skandynawskie-po-zachodzie-7 ozdoby-choinkowe-skrzaty-boze-narodzenie-krasnale-skandynawskie-po-zachodzie-8 ozdoby-choinkowe-skrzaty-boze-narodzenie-krasnale-skandynawskie-po-zachodzie-9