Prezent na narodziny dziecka i baby shower – co warto wiedzieć jeszcze przed zakupami?

Jaki prezent na narodziny dziecka i baby shower? Jak zrobić, by był trafiony? Co wziąć pod uwagę jeszcze przed zakupami? Choć przyjęcia z okazji zbliżających się narodzin dziecka, tak zwane baby shower stają się w Polsce bardzo popularne, nie zawsze wiemy czym obdarować młodą mamę czy tatę. Sprawę ułatwia fakt, kiedy rodzice maluszka głośno mówią czego potrzebują ale czasem jesteśmy pozostawieni samym sobie. Zanim rozpoczniesz wybieranie prezentu na baby shower albo urodzonemu właśnie dziecku, przeczytaj na co zwracać uwagę.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Prezent na baby shower – czym kierować się w poszukiwaniach?

Kiedy w rodzinie lub u znajomych rodzi się maluszek, dziecko zasypywane jest tonami ubranek, pieluch i zabawek. Problem pojawia się wtedy, kiedy rzecz nie trafia w gust mamy albo w filozofię życia taty. Dlatego czasem rodzice bliższym znajomym i rodzinie zwyczajnie mówią, co chcieliby otrzymać w prezencie dla niemowlaka. To dobre rozwiązanie, bo pozwala należycie wykorzystać zamówiony przedmiot. Dlatego jeśli wybierasz się do niemowlęcia z wizytą, najlepiej zapytaj czego potrzebują jego rodzice. Nie czarujmy się: pierwsze przedmioty w życiu dziecka są albo użyteczne albo dekoracyjne i czekają na swój czas, kiedy maluszek podrośnie.

W pierwszych miesiącach maluch widzi tylko kontrasty – to więc dobry prezent na narodziny dziecka

Zanim kupisz prezent dla niemowlaka

  • zobacz w jakim stylu jego rodzice urządzają swoje mieszkanie? To tylko z pozoru głupia rada. Jeśli wiesz, że dom jest kolorowy, urządzony w stylu boho, także dziecko będzie miało kolorowy, pobudzający wyobraźnię kącik. Jeśli mieszkanie jest surowe, białe lub szare, rodzice raczej preferują styl skandynawski lub nowoczesny.

Styl skandynawski preferuje delikatne barwy: szarości, pastele, biele

  • dowiedz się, w jakich kolorach będzie kącik, pokój niemowlaka lub jakie kolory lubią rodzice? Mamy klientki, które nie znoszą różowego koloru i za nic nie kupiłyby córce przytulanki w kolorze pink. Stereotyp: różowe dla dziewczynki i błękitne dla chłopca już dawno przestał obowiązywać. Czasem mama dziecka ma z góry wymyśloną koncepcję urządzania kącika dla dziecka. Zna kolory, przez całą ciążę gromadzi odpowiednie dodatki. Jeśli do pięknego wychuchanego pokoju w kolorze delikatnej mięty, przyniesiesz lalkę w kolorze wściekłej fuksji, bądź pewna(y), że przytulanka trafi na dno szuflady, choćby była najpiękniejsza na świecie i poczeka w niej trzy lata na lepszy czas.

Niektóre mamy nie lubią różowego koloru wiec prezent na narodziny dziecka nie zawsze powinien być stereotypowy

Styl życia wiele mówi! Dostosuj do niego prezent dla niemowlaka

  • dowiedz się, jaki styl życia jest bliski rodzicom dziecka? Weganizm, recykling, upcykling, wegetarianizm, ekologia – te i wiele innych sposobów na życie mają znaczenie. Przykładowo weganie nie tylko eliminują produkty pochodzenia zwierzęcego ze swojej diety, ale również ze wszystkich innych aspektów życia. Dlatego takie dziecko musi otrzymać produkt ekologiczny, z naturalnych tkanin bez domieszek. Rodzice weganie sprawiają swoim dzieciom zabawki wegańskie, na przykład z lnu lub 100 % bawełny.

Weganie wybierają dla swoich dzieci wegańskie zabawki

  • jaki pogląd na wychowanie dzieci mają rodzice? Np. pedagogika Marii Montessori wprowadzana jest do otoczenia dziecka od chwili jego narodzin. Takie pokoje są minimalistyczne, niezagracone, dominują w nich przedmioty drewniane, hand made, ekologiczne. Przestrzeń ma wspierać rozwój dziecka ale niekoniecznie musi być tworzona przed narodzinami tylko wtedy, kiedy dziecko jest już starsze.

Warto wybierać przytulanki uniwersalne, z dobrych tkanin, na wiele lat, które najpierw będą dekoracjami, a potem przytulankami

  • co już ktoś kupił na prezent dla niemowlaka? Dublowanie prezentów nie ma sensu. Dziecko nie potrzebuje trzech napisów nad łóżeczko oraz 18 przytulanek kontrastowych, bo kontrastowe barwy widzi tylko przez 3 pierwsze miesiące. Dlatego albo zapytaj albo zdecyduj się na prezenty uniwersalne i bezpieczne.

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą od naszych Klientek. Fotografie Aneta Szcześniewicz oraz pani Patrycja. Na zdjęciach wykorzystano produkty marki “Po zachodzie”