Królik przytulanka – tego nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju

Królik przytulanka to hit dziecięcych wnętrz od kilku sezonów. Poduszki, lampy, wzory, figurki i oczywiście…królicze przytulanki.

Dzieci kochają króliczki. Królik przytulanka dla dziecka powinna być wybierana rozważnie. Na co zwracać uwagę?

  1. Królik przytulanka – jaki materiał

Pierwsza myśl jest taka, że zabawka powinna być pluszowa. Jest wtedy miękka i miła. Przytulaśna i cieplutka. Czy na pewno zawsze jest to dobra opcja? Niektóre dzieci będą uczulone na kurz, a pluszak to miejsce gdzie roztoczy może gromadzić się wiele. Nasze króliki szyte są w całości z lnu lub len łączymy z bawełną. Można je prać, przez co kurzu i roztoczy jest znacznie mniej. Pierwsza przytulanka jest nie tylko przytulana ale przede wszystkim jedzona. Lubisz jeść welurową poduszkę? Pomyśl o tym : len można jeść, gryźć i ciumkać. Czyli to co małe dzieci robią najczęściej.

królik przytulanka dla dziecka
poczytaj o królikach xxl
  1. Królik przytulanka dla dziecka – wygląd

Piękne przytulanki, z kokardami, koralami, kwiatkami, guzikami, getrami – to wszystko pięknie wygląda ale czy na pewno jest bezpieczne? Otóż nie jest. Wszystko co zostało przyszyte, może zostać oderwane. A potem połknięte. Myślimy o tym, kiedy projektujemy i szyjemy nasze króliki przytulanki. Dlatego uszy i ręce przyszywane są na wylot. Nie doszywamy do lalek drobnych elementów. Dodatki są tylko dla starszych dzieci. Stawiamy na bardzo proste formy, które będą pasować do każdego stroju, mody i wnętrza. Formy takie, które spodobają się wszystkim dziś ale także za trzydzieści lat. Len starzeje się najpiękniej i ma szansę zachwycić nas tak samo – kiedyś, po otwarciu kufra z naszymi skarbami z dzieciństwa.

króliczek ręcznie szyta przytulanka lniana
  1. Królik przytulanka dla dziecka- wykonanie

Rękodzieło na dobre rozwija się w Polsce. I cudownie, bo to oznacza, że na rynku jest coraz więcej pięknych lalek i przytulanek. Zwracaj jednak uwagę na jakość wykonania. Zwracaj uwagę na materiały i wypełnienie. Nasze przytulanki mają haftowane noski i buzie, a nitki chowane są tak aby dziecko nie mogło ich oderwać. Modna ostatnio idea #zerowaste jest coraz bardziej popularna, ale zapytaj z jakiego źródła pochodzi materiał na kupowaną przez Ciebie lalkę. Czy na pewno chcesz być tak ekologiczna aby kupować szmaciankę, uszytą z tkaniny z lumpeksu, która wcześniej była poddana opryskom? Len jest także ekologiczną opcją. Kupując przytulankę lnianą kupujesz ją na całe dzieciństwo albo nawet dwa lub trzy.

królik przytulanka dla niemowlaka
  1. uniwersalność

Moda we wnętrzach narzuca nam trendy. Dziś modny jest motyw leśny a za dwa lata cyrkowy. Bardzo fajnie, że stać Cię na kolejne aranżacje, ale nie daj się zwariować – styl można zmieniać prostszymi metodami, na przykład kolorem albo tekstyliami. Rzeczy droższe warto wybierać w stonowanych kolorach i uniwersalnych formach.

prezent na roczek ręcznie szyta przytulanka królik
królik xxl
  1. trwałość – królik przytulanka dla dziecka może przetrwać dzieciństwo

Wiele bym dała aby moja przytulanka – miś brudasek przetrwała do dziś. Na starość robimy się sentymentalni. Niestety nie miała na to szans. Jeszcze za przedszkolnych czasów plusz był wytarty niemal doszczętnie. Misia ciurałam gdzie tylko mogłam i stała się rzecz straszna. Organ domowego sanepidu w osobie mojej mamy , wydał nakaz odizolowania mnie i misia. Miś zginął w czeluściach pieca. Tak to straszne. Dlatego robię przytulanki z lnu, aby nigdy więcej żadne dziecko nie musiało przeżywać podobnego dramatu.

krolik przytulanka dla chłopca
  1. pranie

Nasze przytulanki można prać w 30-40 stopniach. Nie wirowć. Suszymy je na leżąco do całkowitego wyschnięcia na zewnątrz. Kulka silikonowa z atestami dla dzieci oddaje wilgoć na zewnątrz.

  1. preferencje malucha

Pierwsze przytulanki nierzadko kupowane są dla dorosłych albo pod wygląd pokoju. Nie musi tak być. Zanim dziecko samo określi swoje przytulankowe preferencje, wybierzmy przytulankę niedużą, łatwą do chwytania, z dobrej tkaniny i z możliwością prania.

najlepsza przytulanka dla niemowlaka